Procet PT-PSE104GB-60-5 2.5/5Gbps PoE Injector
PROCET
5G/10G PoE Injector
Stok tersedia
Price: Call!
PT-PSE104GB-60-5 is a single port midspan Injector with 4 Pair PoE up to 60 watts of power at 55 VDC at 1.1 amp.
Designed for the PoE++ powered 60W PoE Powered Devices (PDs), such as IP Cameras, wireless APs, Microwave radio, IoT application, door locks, displays, POS, and information kiosks, It supports 10/100/1000Mbps/5GBps of data rates. Fully comply with IEEE802.3bt and remains compatible with any IEEE802.3af/at compliant devices. Equipped detecting chip inside, which will detect and classify PD before powering it, protecting non PoE device.
Key Features: Wall-mounted
Ports condition: LAN Port*1, AC Input Port*1, PoE Output Port*1
Output:
Pin Assignment and Polarity:
4/5 (+), 7/8 (–) and 3/6 (+), 1/2 (–)
Output Power Voltage: 55Vdc
User Port Power: 60W Guaranteen
Input:
AC Input Voltage: 100-240 Vac
Frequency: 47 to 63Hz (50/60Hz Typ.)
AC Input Current:1.5A
Working Environment:
Operating Temperature: 0 to 40
Operating Humidity: 20% to 80%, non-condensation
Storage Temperature: -20
to 70
Storage Humidity: 10% to 90%, non-condensation
Operating Altitude: up to 5000meters
Mechanical Characteristics:
Case: Plastic
Color: Black
Mounting: Wall-mounted
IP Rated: IP40
Connectors: Shielded RJ-45*2
Size: 145.51mm X 65.8mm X 33.5mm
Weight: 255g8.99oz
Tulis komentar Anda